O Restauracji Gitar

rg_1

Restauracja Gitar to firma zajmująca się sprowadzaniem starych instrumentów, popularnie określanych mianem „vintage”. W dużej mierze są to gitary japońskie, w tym również basowe, zwykle co najmniej 30-letnie – towar niedostępny w tradycyjnych sklepach muzycznych. Zarówno jakość wykonania jak i brzmienie takich gitar często przewyższa instrumenty fabrycznie nowe, które na dodatek są dwu- a nawet trzykrotnie droższe. Przez ostatnie lata odrestaurowałem dziesiątki gitar, które znalazły potem nowy dom wśród muzyków w Polsce i za granicą. Zadowolenie klientów niezmiernie cieszy, a ich pochlebne opinie są najlepszą nagrodą za włożony trud oraz motywują do dalszej pracy w tym niezwykłym biznesie.

Każda dostępna w ofercie gitara jest wyjątkowa, każdej z gitar poświęciłem wiele godzin pracy, by doprowadzić ją do możliwie najlepszego stanu. Proces zawiera w sobie rozłożenie i złożenie gitary do poziomu części pierwszych, włącznie z czynnościami takimi jak czyszczenie, odświeżenie i regulacja. Prawie każdy instrument z racji wieku przechodzi szlif progów, konserwację elektroniki itp. Każda gitara otrzymuje komplet nowych strun i jest poddawana profesjonalnemu set-upowi.

Wszystkie nasze instrumenty są w pełni przygotowane do gry.

Dodatkowe czynności związane z danym wiosłem zostają uwzględnione w opisie sprzedawanej gitary – nie oferuję przedmiotów z ukrytymi wadami lub po większej niż zwyczajowa ingerencji, bez wzmianki o tym. Remontowanie gitar sprawia mi przyjemność, co ma swoje odzwierciedlenie w jakości końcowej. Każdemu daję możliwość ustawienia gitary w dowolny sposób, włącznie z założeniem Twoich ulubionych strun i pełną regulacją wedle Twoich preferencji.

W Restauracji Gitar możesz wypróbować wymarzony instrument z użyciem zawodowego nagłośnienia. Duża różnorodność sprzętu jaki posiadam na miejscu pozwala każdemu posłuchać swojego basu czy gitary w preferowanej stylistyce. Jakość brzmienia łatwiej ocenić, a większe różnice między gitarami słychać na sprzęcie wysokiej klasy niż na tanim wzmacniaczu, na którym każdy instrument brzmi tak samo – a takie warunki są zwykle codziennością w większości sklepów muzycznych w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.

rg_2